Registration

Invitational Pairs
No. Players
1 Maija Romanovska - Janis Bethers
2 Karlis Rubins - Jelena Alfejeva
3 Kauko Koistinen - Julius Sigurjonsson
4 Janis Ilzins - Thomas Gotard
5 Diana Kampara - Eduardo Piza
6 Sergei Birin - Ugis Jansons
7 Aigars Kalvitis - Janis Irbe
8 Uldis Bethers - Juris Balasovs
9 Janis Bendiks - Martins Lorencs
10 Alfred Malinskij - Isai Kadishevisc
11 Vitold Sliva - Andrei Voronov
12 Peter Fredin - Henning Ostergaard
13 Adrians Imsa - Dmitrij Rogov
14 Frederic Wrang - David Wrang
15 Valentin Kychanov - Eugeny Notkin
16 Andrejs Sudnevs - Svetlana Zenkevich
17 Elena Honicheva - Mihael Bokal
18 Georgij Matushko - Mihael Krasnoselsky
19 Vytautas Vainikonis - Voitek Olansky
20 Imants Paradnieks - Pavel Gomerov
21 Janis Romanovskis - Maris Purgailis
22 Jonas Petersson - Jan Selberg
23 Krister Ahlesved - Catharina Ahlesved
24 Tatiana Nohaeva - Maria Monakova
Open Teams Tournament
No. Name Players
1 RIGAINVITES Maija Romanovska, Janis Bethers, Peter Fredin, Henning Ostergaard
2 MARUPE Uldis Bethers, Janis Bendiks, Juris Balasovs, Martins Lorencs
3 Costa Riga Diana Kampara, Eduardo Piza, Dainius Minelga, Ramunas Zencevicius
4 KLIO Sergejs Birins, Janis Neimanis, Svetlana Zenkevich, Andrejs Sudnevs, Pavel Gomerov
5 Dagnija Alfred Malinskij, Isai Kadishevisc, Dagnija Dirba, Egons Lavendelis (s), Vladimirs Gonca, Dainis Briedis
6 SLIVA Vitold Sliva, Andrei Voronov, Dmitrij Rogov, Adrians Imsa
7 Don Julio Karlis Rubins, Jelena Alfejeva, Julius Sigurjonsson, Kauko Koistinen
8 Optimisti Ivars Zarumba, Andrejs Timofejevs, Janis Romanovskis, Maris Purgailis, Maris Karklins, Janis Ozols
9 - Dmitrij Galaktionov, Vadim Druts, Andris Soroka, Kate Osipova, Anastasiya Korolyova
10 Hammershark deluxe Frederic Wrang, David Wrang, Tommy Birkelund, Tomas Ruth
11 BBO Friends Janis Cimins, Gints Freimanis, Lasse Utter, Seppo Sauvola
12 - Valentin Kychanov, Eugeny Notkin, Aris Mukhortov, Philip Solodar
13 DiegoDiego Brenner, Jaime Pons, Elena Honicheva, Mihael Bokal
14 Nya Bridgeskolan Jonas Petersson, Jan Sehlberg, Krister Ahlesved, Catharina Ahlesved
15 Daugava Ugis Jansons, Ivars Liepa, Ivars Rubenis, Andris Smilgajs, Aigars Germanis
16 Vitas Vytautas Vainikonis, Voitek Olansky, Georgij Matushko, Mihael Krasnoselsky
17 - Oksana Moroz, Olga Dmitrijeva, Antra Ilzina, Heike Koistinen, Aivars Slokenbergs
18 Johha Mirjam Iher, Rao Zvorovski, Rasmus Maide, Tiit Hendrik Piibeleht
19 - Ivars Bebriss, Dace Rostoka, Maria Monakova, Tatiana Nohaeva
20 Christmas Natalya Veksha, Janis Irbe, Andris Putnins, Gatis Prieditis, Peteris Bethers
21 Miki Janis Ilzins, Martin Maasik, Thomas Gotard, Aivar Tihane, Tonno Vahk
22 Paarnu Igor Trishkin, Ivar Kalma, Olavi Oja, Marko Tenn
23 Vosu Leo Luks, Lauri Naber, Maksim Karpov, Hannes Linnamaagi
24 Divas Ilzes Egons Lavendelis (j), Ilze Andersone, Ilze Mikelsone, Imants Paradnieks, Anton Osipov
25 OBK Nauris Armanis, Zita Stamere, Gundega Ozolina, Gundega Lojane, Markuss Kenins
26 OGRE Inga Luce, Egita Ermane, Dzintra Slava, Valdis Kuksa
Open Pairs Tournament
No. Players
1 Maija Romanovska - Janis Bethers
2 Karlis Rubins - Jelena Alfejeva
3 Diana Kampara - Eduardo Piza
4 Kauko Koistinen - Julius Sigurjonsson
5 Natalya Veksha - Thomas Gotard
6 Janis Bendiks - Martins Lorencs
7 Tatjana Nohaeva - Maria Monakova
8 Imants Paradnieks - Pavel Gomerov
9 Vadim Druts - Dmitrij Galaktionav
10 Adrians Imsa - Ilze Mikelsone
11 Sergei Birin - Janis Neimanis
12 Alfred Malinskij - Isai Kadishevisc
13 Vitold Sliva - Andrei Voronov
14 Bruno Rubenis - Dmitrij Rogov
15 Peter Fredin - Henning Ostergaard
16 Janis Cimins - Gints Freimanis
17 Ivars Zarumba - Andrejs Timofejevs
18 Vladimirs Gonca - Dainis Briedis
19 Jevgenij Antonov - Oleg Sirotin
20 Frederic Wrang - David Wrang
21 Lasse Utter - Seppo Sauvola
22 Valentin Kychanov - Eugeny Notkin
23 Aris Mukhortov - Philip Solodar
24 Janis Ilzins - Martins Balodis
25 Diego Brenner - Jaime Pons
26 Dagnija Dirba - Egons Lavendelis (s)
27 Oksana Moroz - Olga Dmitrieva
28 Elena Honicheva - Mihael Bokal
29 Marko Tenn - Toivo Jullis
30 Antra Ilzina - Heike Koistinen
31 Elena Azareva - Aleksandr Serbin
32 Dainius Minelga - Ramunas Zencevicius
33 Ugis Jansons - Aigars Germanis
34 Jonas Petersson - Jan Sehlberg
35 Ivars Rubenis - Andris Smilgajs
36 Janis Romanovskis - Maris Purgailis
37 Georgij Matushko - Mihael Krasnoselsky
38 Janis Ozols - Andis Geste
39 Mirjam Iher - Rao Zvorovski
40 Rasmus Maide - Tiit Piibeleht
41 Janis Irbe - Andris Putnins
42 Dace Rostoka - Ivars Bebriss
43 Uldis Bethers - Juris Balasovs
44 Eriks Vilunas - Karlis Vebers
45 Andris Soroka - Sintija Salmina
46 Julija Matveeva - Nikolai Zinkovskiy
47 Inese Broka - Jolanta Broka
48 Aivar Tihane - Tonno Vahk
49 Egons Lavendelis (j) - Ilze Andersone
50 Gundega Ozolina - Gundega Lojane
51 Ivars Liepa - Janis Dzenis
52 Tonis Pleksepp - Aarne Rummel
53 Tommy Birkelund - Tomas Ruth
54 Gatis Prieditis - Markuss Kenins
55 Sergejs Cerepovs - Gints Rubenis
56 Kate Osipova - Anastasiya Korolyova
57 Toms Straume - Karlis Liepins /
58 Martin Maasik - Karl Pruul

Contacts

To register for the tournament please contact:

Maija Romanovska

E-mail: maija-r@mail.com

Phone: +371 26427170

 

Diana Kampara

E-mail: dianakampara@gmail.com

Phone: +371 26078807

Information Supporters and Sponsors

BridgeScanner Klio Group Akvedukts